Тренд на здоровий спосіб життя прослідковується по всьому світу.
Його головними складовими є правильне харчування, заняття спортом, прогулянки на повітрі та турбота про довкілля. Українці мають подібні особисті запити та активно долучаються до пропаганди натуральних та корисних продуктів. Але чи замислюємося ми про екологічність матеріалів, які нас оточують і з якими ми контактуємо щодня, до-прикладу вдихаючи повітря.
Започаткувати культуру використання тільки безпечних для здоров’я ремонтних матеріалів - саме таке важливе завдання поставила перед собою команда Caparol Україна в комунікаційній кампанії «Дихай на повну! Для тих, хто піклується про здоров’я».
Для популяризації тренду “здорового” вибору, Caparol першими в Україні актуалізували питання вмісту ЛОС (литких органічних сполук), які людина вдихає під час ремонтних робіт. Формальдегід, метанол, уайт-спірит, ацетон, бензол - ось неповний перелік ЛОС. При короткочасному впливі вони можуть стати причиною подразнення шкіри, очей, верхніх дихальних шляхів, викликати пригнічений стан. При тривалому впливі інколи можуть спровокувати навіть втрату зору, порушення статевої функції, центральної нервової системи та онко захворювання.
Відповідальний виробник зобов'язаний точно вказувати склад свого продукту і кількість ЛОС у ньому. На жаль, в нашій країні стандарти щодо вмісту ЛОС, не прийняті. В Європі вони визначені і становлять (згідно Європейської директиви 2004/42) не більше 30 грамів на літр продукту. Фахівці провели розрахунки і з'ясували, що при цьому обмеженні майстер «вдихає» близько 1382 гр. ЛОС на рік. Аналізуючи ці дані, Caparol працює над постійним зниженням рівня ЛОС як у фарбах так і барвниках та визначила жорсткі рамки вмісту ЛОС - 0,7 грамів на кг (внутрішній стандарт E.L.F - без розчинників і пластифікаторів, з мінімізованою кількістю емісій). Якщо зробити ті ж розрахунки, то майстер, за рік «вдихає» ЛОС не більше 32,3 гр. на рік, що майже в 43 рази менше європейської норми.
В рамках комунікаційної кампанії Caparol залучив медичних експертів, які розповідають про можливі короткострокові та довгострокові наслідки інтоксикації, першу допомогу та заходи безпеки, яких треба дотримуватися якщо людина не використовує безпечний продукт.
Caparol запустив серію коротких роликів з життя майстрів-мулярів, які використовують безпечні фарби та можуть не тільки працювати цілий день в пофарбованому приміщенні, а й займатися спортом, брати на роботу дитину та навіть заспокоювати знервованого клієнта дихальними практиками.
Не лишилися без уваги і активні жителі, які піклуються про своє здоров’я. Caparol підтримує фітнес тренування в парках, розповідає про важливість якісної та безпечної фарби для занять в приміщенні, адже дихання дуже важливе під час тренувань.
Caparol Україна вірить, що започаткована ініціатива матиме відгук серед активних людей та професійних майстрів, та допоможе вести дійсно здоровий спосіб життя і бути впевненим в якості повітря навколо.