Минулий тиждень видався доволі різнобічним для національного фондового ринку. Розпочавши тиждень значними втратами індексам вдалося компенсувати негатив спробами відновитися наприкінці тижня. Але лише індексу UX вдалося закінчити тиждень з гарним показником.
Загалом, фондовий ринок наслідував світові тенденції, які формувалися під впливом ситуації у Лівії та Японії. Після декількох днів розпродажу інвестори повернулися на ринок та знову почали купувати цінні папери. Між тим, для того, щоб підтвердити зміну напрямку ринку, варто спостерігати за подіями протягом ще декількох днів.
За підсумками тижня, індекс Української біржі UX зміг піднятися на 1,47% до позначки у 2671,63 пп, у той час як індекс ПФТС втратив 1,27%, відступивши до рівня 1041,92 пп.
Новини України:
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку пропонує спростувати доступ фізичних осіб до торгівлі цінними паперами. Так, регулятор вважає, що є необхідність в легалізації торгівлі цінними паперами у кредит та надати інвесторам право оплачувати вартість операційних витрат.
Щодо статистики, варто сказати, що негативне сальдо зовнішньої торгівлі у січні 2011 року склало $416,2 млн., що на 63,7% більше, ніж у січні 2010 року ($254,3 млн.). Експорт товарів з України у січні 2011 року збільшився на 53,6% у порівнянні з минулим роком – до $4,621 млрд.. Обсяги імпорту збільшилися на 54,4% до $5,038 млрд.
Між тим, Росія залишається головним імпортером України. За даними Держкомстата України, у січні 2011 року імпорт товарів з Росії склав 51,3% від загального обсягу імпорту, що є найбільшим показником серед країн СНД.
Національний Банк України (НБУ) вважає, що у лютому ВВП країни збільшився на 7%. Варто нагадати, що 14 березня прем’єр-міністр України Микола Азаров припустив, що у найближчи роки темпи зростання ВВП становлять 7-10%. Між тим, у січні, за оцінками НБУ, ВВП збільшився на 6%.
Згідно з даними Держкомстата, у 2010 році ВВП України у порівнянні до показника 2009 року збільшився на 4,2%. У IV кварталі 2010 року ВВП піднявся на 3% щодо III кварталу (у постійних цінах 2007 року).
Також варто зауважити, що промислове виробництво України у лютому 2011 року зросло щодо аналогічного місяцю минулого року на 11,5%. Це перебільшило темпи зростання за січень (9,7%). Загалом, у період за січень-лютий промисловість зміцнилася на 10,5%.
На ПФТС протягом тижня переважали як аутсайдери, так і лідери, тому наприкінці тижня картина склалася такою: Укрсоцбанк (USCB) (+2.7%), Центренерго (CEEN) (-1,72%), Укрнафта (UNAF) (-10,26%), Укртелеком (UTLM) (-0,77%).
Щодо останнього емітенту варто сказати, що минулого тижня стало відомо про зміну акціонерів компанії, яка тепер є новим власником «Укртелекому». На даний момент вона не належить на 100% австрійцям, але відноситься до кіпрської Epic Telecom Invest Ltd, засновники якої лишаються невідомими. Раніше повідомлялося, що 11 березня 2011 року ФДМ підписав договір купівлі-продажу телекомунікаційної компанії «Укртелеком» з австрійською EPIC «ЕСУ». Планується, що фонд протягом 60 днів отримає від нового власника кошти за продаж державного пакету акцій.
На Українській біржі активність спостерігалася з таких акцій, як Укртелеком (UTLM), Укрнафта (UNAF), Мотор Січ (MSICH), Єнакіївський металургійний завод (ENMZ) та Ясинівський коксохімічний завод (YASK).
Світові новини:
Для японського фондового ринку минулий тиждень став найгіршим з жовтня 2008 року: ринок втратив 10,2 %. Ринкова капіталізація японських компаній зменшилася на $350 млрд. Але у п’ятницю індекс Nikkei 225 Average зміг відновитися на 2,7% після того, як країни Великою Сімки провели спільними зусиллями валютну інтервенцію, а також через повідомлення про досягнення прогресу у ліквідації наслідків на атомній станції «Фукушима-1».
Для європейського фондового ринку втрати минулого тижня стали максимальними за останні вісім місяців. Більш за все постраждали страхові компанії через катаклізми у Японії та побоювання значних виплат. Під тиском опинилися акції Swiss Reinsurance Co. та Munich Re. На сьогодні, за оцінками експертів, втрати у наслідок землетрусу у Японії можуть досягти 2.8 трлн. єн ($35 млрд.). Акції E.ON AG та RWE AG впали більш ніж на 9% після того, як криза у Японії призвела до дебатів щодо старих атомних станцій у Німеччині.
Зменшення міжнародної напруги та відновлення фінансового сектору допомогли скоротити втрати Wall Street. Між тим, серед лідерів опинилися JPMorgan Chase та Wells Fargo після того, як Федеральний резерв дозволив компаніям підвищити дивіденди. Також підтримку ринку надали повідомлення про зупинення військових дій у Лівії пілсґ прийняття ООН резолюції щодо Лівії, яка надала можливість втручання у розв’язання лівійського конфлікту сусіднім державам та міжнародній спільноті.
Щодо перспектив технічного характеру. У разі покращення зовнішнього фону індекси ПФТС та UX можуть повернутися до максимумів минулих тижнів: 1050 пп та 2800 пп відповідно. У разі поновлення корекції, індекс ПФТС може повернутися до 1000 пп, а індекс Української біржі – до позначки 2500-2550 пп.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Сайт компании: http://www.teletrade.com.ua/