Минулого тижня українським фондовим індексам вдалося поновити зростання, не дивлячись на песимізм інвесторів, який можна було спостерігати у п’ятницю. Поодинокі спроби ведмедів захопити територію не принесли успіху – індекси втрималися на поверхні з досить гарним результатом. Тож, за підсумками тижня, індекс ПФТС підріс на 3,58% до рівня у 820,05 пп, у той час як індекс Української біржі UX злетів на 3,67% до 2058,47 пунктів.
Обсяги торгів на ПФТС протягом тижня склали 374 млн. грн.., у той час як на Українській біржі аналогічний показник досяг 874 млн. грн.. Активність на ринку значно зросла, що пов’язано з активізацією портфельних інвесторів через занепокоєння ситуацією у Ирландії та спробами Китаю у черговий раз стримати інфляційні процеси у країні.
Новини України:
Серед головних новин національного масштабу варто відмітити зустріч прем’єр-міністра України Миколи Азарова з представниками місії Європейського департаменту для узгодження меморандуму про економічну та фінансову політику уряду країни.
Серед макроекономічних новин у фокусі тижня були дані про уповільнення темпів зростання ВВП України у третьому кварталі до +3,5%. Експерти очікують, що за підсумками року економічний зріст перевищить 4%. Між тим, у період з січня по жовтень ВВП України зріс на 4,6% у порівнянні до 2009 року. Прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що лише у жовтні зростання ВВП досягло 5,7%.
Прем’єр також повідомив про те, що дефіцит Пенсійного фонду на сьогоднішній день оцінюється у 60 млрд. грн.. До 10 грудня уряд повинен прийняти пенсійну реформу, розпочати введення пені за борги по сплаті комунальних платежів та схвалити чергове підвищення цін на газ у квітні 2011 року. У разі ігнорування цих вимог МВФ, уряд не отримає до кінця року $1 млрд. на покриття дефіциту бюджету.
Окремий звіт Державного Комітету Статистики повідомив, що чисті надходження іноземних інвестицій до України у січні-вересні 2010 року склали $2,547 млрд., що на 14,3% менш, ніж показник минулого року.
Серед найбільш ліквідних емітентів ПФТС та Української біржі увага минулого тижня була прикута до «Укрсоцбанку» (USCB), «Укрнафти» (UNAF), «Центрэнерго» (CEEN) та «МоторСіч» (MSICH).
Лідерами за зростанням акцій та обсягами стали минулого тижня Алчевський металургійний завод (ALMK) та «Мотор Січ» (MSICH). Акції першого зросли більш, ніж на 10%., між тим, як акції «Мотор Січі»також піднялися після новини про те, що Господарський Суд Києва залишив позов компанії Мотор Січ до ГП «Антонов». Алчевський металургійний завод (ALMK), «Мотор Січ» (MSICH) та «Укрнафта» знаходяться у центрі уваги інвесторів вже протягом трьох тижнів.
Серед корпоративних новин варто звернути увагу на те, що група «Метінвест» закінчила угоду щодо отримання контролю над Маріупольським металургійним комбінатом ім.. Ілліча (MMKI), що стало можливим після отримання компанією Metinvest B.V. (Нідерланди) усіх необхідних дозволів антимонопольних структур на економічну концентрацію контрольних пакетів акцій «Ілліч-Сталі» та «ММК ім.. Ілліча».
Світові новини:
Японські фондові індекси зростають вже три тижні поспіль через дані про прискорення поновлення економічної активності у США та гарні корпоративні новини. За підсумками тижня індекс Nikkei піднявся на 3,1%, у той час, як Topix - на 2,7%. Повідомлення щодо підвищення Банком Кореї відсоткової ставки до 2,5% з 2,25%, а також більш жорсткі правила у банківському секторі Китаю (норми резервування підвищені на 50 пп п’ятий раз у поточному році) мали тимчасовий негативний вплив.
У Європі негативна динаміка на фондових ринках спостерігається другий тиждень поспіль через хвилю загострення кризи суверенних боргів та заходи Пекіну у боротьбі з інфляцією. Протягом тижня увага інвесторів була зосереджена на подіях навколо Ірландії. Місія представників ЕС/МВФ до Дубліку закінчилася тим, що країна офіційно прийняла фінансову допомогу на підтримку своєї банківської структури. Це має допомогти країні уникнути викупу облігацій.
Однак міжнародна рейтингова агенція Moody’s заявила, що план спасіння Ірландії погрожує зростанню державного боргу країни. Ірландія стала другою країною ЕС, яка потребую фінансової допомоги зовні. За даними Moody’s, обсяг допомоги може скласти 95 млрд. євро (або $130 млрд.).
Через повернення на ринок побоювань щодо економічних перспектив Ірландії, Греції та Португалії, макроекономічна статистика не змогла надати допомоги індексам. Так, інфляція у Британії у жовтні склала 3,2% р/р та 0,2% м/м, що перевищило очікування та виявилося максимальним показником зав останні 2 роки. Також у Британії кількість звернень щодо отримання державної допомоги з безробіття скоротилася на 3700 (вперше з липня), а рівень безробіття склав 4,5%.
Фондовим ринкам США вдалося уникнути негативного закриття через гарну корпоративну звітність. Між тим, статистичні дані не мали вагомого впливу на ситуацію: інфляційні дані не справдили прогнози економістів, а промислове виробництво у жовтні показало відсутність динаміки у той час, як аналітики прогнозували зростання на 0,2%.
Щодо національних індексів України, на поточному тижні важливим буде втриматися вище позначок у 800 пп та 2000 пп для ПФТС та UX відповідно. Наступними рубежами для биків стануть 850 пп та 2150 пп. Однак не варто випускати з виду можливість корекції, яка буде зростати паралельно з підвищенням індексів.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ