Корекція, яку можна було спостерігати на фондовому ринку України у останню торгову сесію минулого тижня не змогла змінити негативної картини: індекси знову закінчили з втратами. Загальна песимістична динаміка світових бірж впродовж усього тижня мала значний вплив на настрій українських інвесторів, які ще не готові активно скуповувати акції національних емітентів.
За підсумками тижня, індекс ПФТС втратив 6,36%, відступивши до рівня 760,39 пп, у той час, як індекс Української біржі зменшився на 6,26% до рівня 1892,12 пп. Варто сказати, що обидва індекси пройшли важливі рівня підтримки у районі 800 пп так 1900 пп відповідно, що вказує на велику ймовірність продовження цього ведмежого руху униз.
Обсяги торгів на ПФТС склали 751 млн. грн.., причому лише тільки у п’ятницю загальна сума укладених угод (разом з корпоративними облігаціями та ОВДЗ) досягла 541 млн. грн.. Аналогічний показник на Українській біржі протягом тижня склав 291 млн. грн..
Новини України:
Серед важливих новин варто сказати про те, що Рада ЄС планує надати Україні макрофінансову допомогу. Нагадаємо, що 18 травня Європарламент підтримав надання Україні допомоги у розмірі 500 млн. евро у рамках кредиту, який повинен бути повернутий протягом 15 років.
Ця допомога повинна доповнити допомогу Україні МВФ, а також узгоджену у 2002 році, але ще не використану допомогу ЄС у розмірі 110 млн. евро. Впроваждення цієї фінансової допомогу будет знаходитися під контролем Єврокомісії.
Щодо статистичних даних, то останні підрахунки показали, що ВВП України у першому кварталі 2010 року збільшився на 4,9% по відношенню до аналогічного кварталу 2009 року. Попередні дані говорили про те, що ВВП України у першому кварталі піднявся на 4,8%.
Серед емітентів ПФТС аутсайдерами стали «Укртелеком» (UTLM), «Укрсоцбанк» (USCB), «Центренерго» (CEEN), «Мотор Січ» (MSICH), «Укрнафта» (UNAF). На Українській біржі ситуація була такою: «Укрсоцбанк» (USCB), «Центренерго» (CEEN), «Мотор Січ» (MSICH), «Укртелеком» (UTLM), «Укрнафта» (UNAF).
Світові новини:
На світових фондових ринках панував негатив через побоювання щодо уповільнення темпів зростання економіки Китаю після того, як макроекономічні дані зафіксували мінімальне за останні 5 місяців зростання індексу головних економічних індикаторів.
Статистика США також продовжила розчаровувати: індекс настрою споживачів, який розраховується Conference Board, впав до 52.9 пп з 62.7 пп у травні. Дані про стан на ринку праці від приватного центру США зафіксували збільшення кількості зайнятих на 13,000 у червні, у той час, коли аналітики прогнозували зростання показника на 59,000.
Більш того, урядовий звіт показав, що у минулому місяці кількість американців, які залишилися без роботи, досягла 125,000 чоловік, що перевищило середній прогноз у -100,000. Офіційний рівень безробіття склав 9,5%.
На поточному тижні головні фондові індекси України можуть продовжити корекцію після страт минулого тижня. Однак без важливих позитивних каталізаторів індексам важко буде повернути раніше втрачені позиції.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ