Проєкт реалізовано за участі німецьких партнерів — Німецької Сонячної Асоціації (BSW-Solar) та її членів, які стали донорами проєкту, надавши обладнання: IBC SOLAR, HOPPECKE Batterien, SMA та Hanwha Q CELLS, за підтримки Асоціації Сонячної Енергетики України та за участі BayWa r.e.
На даху ліцею встановили 52 сонячні панелі та 48 систем накопичення енергії загальною потужністю 20 кВт. Панелі, батареї, інвертори та монтажну конструкцію для сонячної системи було надано членами Німецької Сонячної Асоціації (BSW-Solar). Така станція дозволить ліцею функціонувати автономно попри перебої з електроенергією. Зі вступним словом на заході виступила засновниця фонду Юліана Оніщук. Вона розповіла про тонкощі реалізації проєкту, його значення, плани Фонду та поділилась враженнями від довгоочікуваного відкриття: «Я щаслива, що ми змогли побудувати сонячну станцію в найкритичніший для України момент, коли росіяни руйнували її енергетичну інфраструктуру. Без світла, без води, без зв’язку, але ми змогли зробити це. Пишаюся командою фонду та вдячна усім партнерам, які нас підтримали».
Серед гостей на заході були присутні посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, заступниця голови Київської ОВА Жанна Осипенко, начальник управління освіти та науки Ірпінської громади Олександр Білорус, представники організації Unisolar. Гостям провели екскурсію навчальним закладом та показали локації, що безпосередньо взаємодіють із сонячною станцією — приміщення з інверторами та системами збереження електроенергії.
«Я була в Ірпені у травні та бачила, як виглядає місто після російських обстрілів. Зараз я вражена, як вам спільними зусиллями вдалося відновити цей навчальний заклад. Війна і життя в нових реаліях показала, наскільки важливою для кожного з нас є нормальність. Нормальність для дітей — це школа. Рада, що ми змогли долучитися до цього проєкту і допомогти українським дітям повернутися до школи», — зазначила Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
Онлайн до заходу приєднався президент Німецької Сонячної Асоціації Йорг Ебель.
«Насправді ми з вами зовсім не чужі, ми знайомі досить давно. Ми — європейці. Ми всі, ви в Ірпені, ми тут, у Берліні, є частиною однієї великої родини, яка зветься Європою. Я щиро сподіваюсь, що сонячна станція, яку ми сьогодні відкриваємо, вам трохи допоможе», — прокоментував подію директор асоціації.
Спільно з Unisolar для студентів ліцею також провели перше факультативне заняття — лекцію про зелену енергетику, відновлювані джерела енергії та особливості роботи сонячних станцій. Мета заняття — прищепити дітям культуру свідомого споживання енергетичних ресурсів.
Команда Фонду Energy Act For Ukraine продовжує працювати, аби втілити у життя амбітну ціль — «100 сонячних шкіл» за п'ять років. Тож, далі буде.
____________________________________________________________
Довідка
Energy Act For Ukraine Foundation — неприбуткова організація, створена українцями для українців у квітні 2022 року. Окрім головного офісу в Києві, має філіал у Польщі (Гданськ).
Пріоритетом діяльності організації є постачання енергетичного обладнання з акцентом на відновлювану енергетику та організація будівництва сонячних станцій у закладах освіти та охорони здоров’я, які постраждали внаслідок бойових дій.
Проєкт «100 сонячних шкіл» має на меті забезпечити безперебійне електропостачання для 100 шкіл, які постраждали від війни у деокупованих або прифронтових зонах.