Оголошений державою курс на підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків гідний поваги. Однак на практиці багато ОСББ стикаються з проблемою: з чого починати роботу, адже напрямків - хоч греблю гати. Спробуємо з цим розібратися.
Підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків – пріоритетний напрям на найближчу п'ятирічку для України. Але з чого починати – виявилося для багатьох ОСББ складним питанням, так як кожен будинок по-своєму унікальний – і за конструктивними особливостями, і за інженерним обладнанням, і за термінами експлуатації. Враховуючи це, створити універсальну програму термомодернізації будинку навряд чи можливо. Така програма для кожного будинку повинна розроблятися індивідуально, а ось підходи до розробки можуть бути загальними.
Реалії нашого часу такі, що через високі тарифи на енергоресурси вже ніхто не сумнівається в необхідності їхньої економії. По суті, державна тарифна політика стала потужним стимулом підвищення енергоефективності існуючого житлового фонду. Одночасно з цим вона ж породила активізацію самодіяльної «творчості» населення з термомодернізації житла. Масово проводиться зовнішнє утеплення окремих квартир, багато хто відмовляється від централізованого опалення та гарячого водопостачання, хтось збільшує кількість секцій опалювальних приладів тощо. Однак створити оазу для своєї квартири в енергоНЕефективному будинку – заняття безперспективне. Крім погіршення технічного стану будівлі, розбалансування роботи його інженерних систем воно нічого не дасть! Проблему підвищення енергоефективності будівлі можна вирішити тільки спільними зусиллями всіх мешканців будинку. Тому, сьогодні, мабуть, найголовніше завдання керівництва ОСББ – об'єднати зусилля всіх співвласників навколо ідеї підвищення енергоефективності їх спільної власності, створення колективу однодумців, готових взяти на себе відповідальність і витрати по її реалізації.
Саму ж роботу з підвищення енергоефективності будівлі починати потрібно з ретельної і всебічної перевірки технічного стану будинку та його інженерних систем. Виконати її можна як власними силами (якщо серед співвласників є фахівці), так і з залученням енергоаудиторських компаній. На цьому етапі головне - виявлення всіх чинників, що негативно впливають на стійкість будинку і безперебійну роботу його інженерних систем, а також визначення конкретних причин наднормативного енергоспоживання. Подібний аналіз має лягти в основу майбутньої програми підвищення енергоефективності будівлі, що включає перелік ремонтних робіт, пов'язаних з підвищенням стійкості будівлі і термомодернізаційних заходів з орієнтовними термінами їх виконання і витратами на реалізацію.
Подробиці: http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-chogo-pochinati-pdvishhennja-jenergojefektivnost-42529
Довідка:
Компанія "Данфосс ТОВ" (Україна) є українським підприємством з 100% іноземним капіталом. Вона створена у 1997 році і реалізує продукцію датського концерну Danfoss A/S – світового лідера в області енергозбереження. Danfoss пропонує енергозберігаюче обладнання для обліку та регулювання енергоспоживання, а також холодильне обладнання і автоматику для комерційного і промислового застосування.
Контакти:
www.heating.danfoss.ua
Тел.: +38 044 461 87 02