Одне з ключових питань, яке обговорюватиметься на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) 2 жовтня 2014 року, — реформування освіти разом із іншими пріоритетними галузями та напрямками нової економіки, здатними вивести Україну «з третього світу в перший».
Україна потребує зміни у ставленні держави до освіти. Підвищення конкурентоспроможності українських навчальних закладів та інтеграція їх у світову академічну спільноту можливі тільки за умови проведення глибоких реформ, які передбачають інтеграцію науки та освіти, суттєве підвищення якості освіти та її орієнтацію на потреби реальних замовників – роботодавців.
«Освіта забезпечує розвиток людини і країни в цілому, створює людський капітал та інноваційну економіку. Від освіти, зрештою, залежить, хто прийде працювати в народне господарство і хто стане управлінцем у державі, — впевнений міністр освіти і науки України Сергій Квіт. — Інновації теж створюються людьми, які здатні це робити. Інвестиції в освіту — це не витрати, це інвестиції в майбутнє».
Крім Сергія Квіта у панельній дискусії візьмуть участь відомі вітчизняні та закордонні фахівці в галузі освіти: голова комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, співзасновник проекту Сoursera, професор Стенфордського університету Дафна Колер, Директор з корпоративних і державних справ Intel в Україні та країнах СНД Тетяна Нанаєва, Директор департаменту освіти штаб квартири Microsoft в Центральній та Східній Європі - Крістодолос Папафотіс, декан Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs) Олександр Саврук, директор Новопечерської школи Ірена Корбабіч-Путко.
Запрошені спікери разом з освітянами, представниками влади і бізнесу шукатимуть можливі шляхи поєднання освіти, науки та бізнесу в єдину інноваційну систему, її інтеграції у глобальний світ та створення умов і стимулів для провідних науковців та інженерів залишатися в Україні.
Зокрема, увага буде зосереджена на таких гострих і складних питаннях:
· Як підкріпити законодавчі зміни стосовно інтеграції освіти, науки та бізнесу детально прорахованим фінансуванням й відповідними структурними змінами?
· Як переконати суспільство у тому, що концентрація коштів і зусиль на освіті й науці є невідворотно необхідною? Адже перший результат змін буде матеріалізованим у вигляді доходів бізнесу та зростання ВВП через 3-10 років розвитку.
· Як зробити онлайн-освіту реальним впливовим інструментом для швидких змін у підготовленості населення до виконання сучасних завдань розвитку?
· Нова освіта в епоху вибухового зростання впливу штучного інтелекту — яка вона? Коли «економіка знань» зміниться на «економіку творчості»?
· Професійно-технічна освіта зруйнована, але вона потрібна для того, щоб Україна могла використовувати вигоди від створення виробничого майданчика Європи на своїй території. Як її відновити швидко?
Реєстрація на Київський міжнародний економічний форум вже відкрита. Стежте за новинами на офіційній сторінці форуму http://www.forumkyiv.org та на Facebook: https://www.facebook.com/kyiveconomicforum.
Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного
розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та
влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти»
розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії.
www.forumkyiv.org
Організатори:
«Національний університет «Києво-Могилянська
академія» (НаУКМА) —
один з трьох найстаріших вищих навчальних закладів України, правонаступник
Києво-Могилянської академії (1615–1919); налічує 6 факультетів, 28 наукових центрів і лабораторій,
Києво-Могилянську бізнес-школу (kmbs), 9 відділів Наукової бібліотеки, понад 9
000 випускників; більше 800 викладачів і співробітників щорічно навчають 3 469
студентів.
www.ukma.edu
Київська школа економіки (KSE) — навчальний заклад світового рівня, діяльність якого сприяє
розвитку сфер економіки, бізнесу, а також економічної політики в Україні та
сусідніх державах.
www.kse.org.ua
Дискусійний
клуб «КОЛО» — спільнота представників середнього бізнесу,
державних управлінців, учених, експертів, діячів культури та журналістів, які
реалізують спрямовані на соціально-економічний розвиток України ініціативи.
www.koloclub.org
Асоціація «Інноваційний розвиток України» об’єднує провідні міжнародні та національні компанії у сфері
високих технологій, освіти й науки, інформаційних технологій, машинобудування,
мікроелектроніки, енергоефективності. Місією асоціації є cтворення умов для
високотехнологічного бізнесу в Україні.
www.uaid.com.ua