14 лютого 2007 року на прес-конференції у м. Києві було повідомлено результати співпраці ВАТ АБ «Укргазбанк» з Міжнародною Фінансовою Корпорацією, а саме участі Банку в Пілотній Програмі з вдосконалення корпоративного управління Проекту «Корпоративне управління в банківському секторі України».
На прес-конференції ВАТ АБ «Укргазбанк» був представлений вищим керівництвом банку: Почесним Президентом Васильом Горбалем, Головою Правління Вадимом Ляшком, Головою Спостережної Ради Олегом Горбалем та незалежними членами Спостережної Ради Джоном Смітом і Юрієм Полунєєвим, а Міжнародна фінансова корпорація (IFC) - керівником Проекту «Корпоративне управління в банківському секторі України» Дезмондом О’Майніком.
Робота між Проектом IFC та Банком розпочалась ще у листопаді 2005 року у формі проведення Оцінки корпоративного управління Банку. Згодом Банк було затверджено Пілотним у Програмі з вдосконалення корпоративного управління, основною умовою участі в якій було розкриття реальних власників Банку та призначення принаймні одного незалежного члена Спостережної ради.
Банк співпрацював з Проектом відповідно до спільного плану роботи, який базувався на визначених фактичних потребах банку та на попередньо здійсненій Оцінці корпоративного управління.
Вище керівництво та управлінці середнього рівня Банку прийняли участь у низці закритих семінарів/тренінгів, темами яких були: вдосконалення роботи Спостережної ради, ефективність роботи Аудиторського комітету, важливість розкриття інформації та прозорість банку, визначення конфлікту інтересів та операцій з пов’язаними особами, ефективне управління ризиками та діяльність комітету з питань винагород та комітету з питань призначень. Банк також направив на навчання спеціалістів банку (бухгалтерів) для отримання кваліфікації з міжнародних стандартів фінансової звітності. Відповідно до рекомендації по розкриттю інформації, Банк суттєво вдосконалив веб-сторінку.
За час участі в Програмі Банк вніс зміни відповідно до рекомендацій Проекту та кращій практиці корпоративного управління у низку корпоративних документів Банку, а також затвердив у новій редакції Статут, Положення про Загальні Збори Акціонерів, Положення про Спостережну раду, Положення про Правління, Положення про дивідендну політику, Положення про інформаційну політику, Положення про конфлікт інтересів, Положення про Комітет з питань призначень та винагород, Положення про операції з пов’язаними особами, Положення про корпоративного секретаря.
Керівник Проекту IFC «Корпоративне управління в банківському секторі України» Дезмонд О’Майнік повідомив, що рішення випустити ВАТ АБ «Укргазбанк» з Пілотної Програми з вдосконалення корпоративного управління було прийнято на основі успішних результатів співпраці.
Дезмонд О’Майнік зазначив, «Участь Банку у Програмі з вдосконалення корпоративного управління дала вагомі позитивні та показові результати та дозволила наблизити Банк до міжнародної практики корпоративного управління. За час спільної роботи Банк вніс багато змін у внутрішні документи банку, вдосконалив структуру Спостережної ради, ввівши посаду Корпоративного секретаря та призначивши двох незалежних членів. Надзвичайно важливим аспектом є розкриття інформації про реальних власників Банку».
Як зазначив Голова Правління «Укргазбанку» Вадим Ляшко:
“Наша участь у пілотній програмі IFC допомогла “Укргазбанку” швидко вдосконалити систему корпоративного управління та забезпечити нову якість роботи на фінансовому ринку. Завдяки реалізації цього проекту ми не тільки впровадили міжнародні стандарти управління, а й реально отримали доступ до західних ринків капіталу, значно підвищили фінансову міцність та ділову репутацію банку”.
* * *
Довідкова інформація:
Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), член Групи Світового Банку, стимулює залучення стабільних інвестицій у приватний сектор країн з перехідною економікою. IFC мобілізує капітали на міжнародних фінансових ринках, допомагає клієнтам забезпечити суспільну стабільність та надає консультативну підтримку урядам і приватним компаніям в рамках програм технічної допомоги. З часу свого заснування в 1956 році до 2004 року Міжнародна Фінансова Корпорація виділила понад 49 мільярди доларів США власного капіталу і залучила додаткові 24 мільярди доларів США, які були інвестовані у 3 319 компанії у понад 140 країнах, що розвиваються. В Україні IFC працює з 1993 року, надаючи інвестиції та здійснюючи проекти технічної допомоги. Прямі інвестиції IFC у підприємства України у цьому році складають близько 255 мільйонів доларів США.
Проект «Корпоративне управління в банківському секторі України» здійснюється за фінансової підтримки Державного секретаріату з економічних справ Швейцарії (www.ifc.org/ubcg )
Державний секретаріат з економічних справ (seco) Швейцарської Конфедерації є органом, до компетенції якого належить вирішення усіх основних питань економічної політики. Метою seco є створення базових умов регуляторної та економічної політики, які сприятимуть розвитку бізнесу та процвітанню суспільства в цілому.
Seco представляє Швейцарію у великих міжнародних торгових організаціях та на міжнародних переговорах. Seco також проваджує діяльність, спрямовану на зменшення бідності та надання допомоги країнам з перехідною економікою щодо побудови стабільного демократичного суспільства та життєздатної ринкової економіки. Щороку Швейцарія витрачає приблизно 1,9 мільярдів швейцарських франків на співпрацю з розвитку та надання іншим країнам допомоги, пов‘язаної з переходом до ринкових умов господарювання.